Cidre ochutnavka kns 16092021: Difference between revisions

From Food Hacking Base
Jump to navigation Jump to search
No edit summary
No edit summary
Line 8: Line 8:
Vítejte na této akci,  
Vítejte na této akci,  


srdečně vás tímto zvu, [[User:Algoldor|František Algoldor Apfelbeck]], na ochutnávku cidrů, kterou pořádám v rámci [https://foodhackingbase.org/wiki/2021_cider_tour|Letní Cidre Šnůry] v Koutě na Šumavě v restauraci na Korbelce (vedle obecního úřadu) ve čtvrtek 16/9/2021 od 18h30. Paleta je široká, "srdcem" budou cidry francouzské, specielně z Normandie, ochutnáme ale také vzorky z různých dalších zemí. Hlavním cílem degustace je udělat si představu o tom, co jsou pro cidre/cider typické chutě, jaké může mít odstíny či tváře, rozdíly na základě způsobu výroby atd. Budeme ale také hodně povídat o jeho historii, výrobě a mnohých dalších aspektech. Standardně ochutnáváme minimálně dvanáct vzorků, často více, podle toho jak se cítíme, kolik nás je, nu lahve se zkrátka před koncem akce pokud možno dopíjejí, zero waste se tomu teď říká myslím  ... (vyplivování vzorků během degustace je ale naprosto v pořádku). Událost je dimenzována na max cca dvacetpět lidí, základem "donation at your will no one turned away for lack of funds", vstupné tedy dobrovolné, jste vítáni i pokud je váš rozpočet omezený. Na konci akce bude možnost zakoupit cidry které legálně produkuji. Pokud máte více dotazů podívejte se prosím na [https://foodhackingbase.org/wiki/Cidre_flows|originální stránku v AJ], pro více infa o mých cidrech a aktivitách s cidrem spojených můžete [https://foodhackingbase.org/wiki/Season2020|čísti v AJ a FR zde].  
srdečně vás tímto zvu, [[User:Algoldor|František Algoldor Apfelbeck]], na ochutnávku cidrů, kterou pořádám v rámci [https://foodhackingbase.org/wiki/2021_cider_tour|Letní Cidre Šnůry] v Koutě na Šumavě v restauraci na Korbelce (vedle obecního úřadu) ve čtvrtek 16/9/2021 od 18h30. Paleta je široká, "srdcem" budou cidry francouzské, specielně z Normandie, ochutnáme ale také vzorky z různých dalších zemí. Hlavním cílem degustace je udělat si představu o tom, co jsou pro cidre/cider typické chutě, jaké může mít odstíny či tváře, rozdíly na základě způsobu výroby atd. Budeme ale také hodně povídat o jeho historii, výrobě a mnohých dalších aspektech. Standardně ochutnáváme minimálně dvanáct vzorků, často více, podle toho jak se cítíme, kolik nás je, nu lahve se zkrátka před koncem akce pokud možno dopíjejí, zero waste se tomu teď říká myslím  ... (vyplivování vzorků během degustace je ale naprosto v pořádku). Základem "donation at your will no one turned away for lack of funds", vstupné tedy dobrovolné, jste vítáni i když je váš rozpočet v červených číslech. Na konci akce bude možnost zakoupit cidry které legálně produkuji, ale upřímně mi jich na konci šnůry už moc nezbylo, více bude před vánoci. Pokud máte více dotazů podívejte se prosím na [https://foodhackingbase.org/wiki/Cidre_flows|originální stránku v AJ], pro více infa o mých cidrech a aktivitách s cidrem spojených můžete [https://foodhackingbase.org/wiki/Season2020|čísti v AJ a FR zde], je-li nutný překlad, tak doporučuji [https://www.deepl.com/translator Deepl].  


Budu se na vás všechny těšit, z pozdravem František Apfelbeck
Budu se na vás všechny těšit, z pozdravem František Apfelbeck

Revision as of 10:52, 8 September 2021

cidre flows (tasting), CCC Camp 2019
feeding the rap
sambrone press
pressing the moût

<<<Zpět na hlavní stránku>>>

Vítejte na této akci,

srdečně vás tímto zvu, František Algoldor Apfelbeck, na ochutnávku cidrů, kterou pořádám v rámci Cidre Šnůry v Koutě na Šumavě v restauraci na Korbelce (vedle obecního úřadu) ve čtvrtek 16/9/2021 od 18h30. Paleta je široká, "srdcem" budou cidry francouzské, specielně z Normandie, ochutnáme ale také vzorky z různých dalších zemí. Hlavním cílem degustace je udělat si představu o tom, co jsou pro cidre/cider typické chutě, jaké může mít odstíny či tváře, rozdíly na základě způsobu výroby atd. Budeme ale také hodně povídat o jeho historii, výrobě a mnohých dalších aspektech. Standardně ochutnáváme minimálně dvanáct vzorků, často více, podle toho jak se cítíme, kolik nás je, nu lahve se zkrátka před koncem akce pokud možno dopíjejí, zero waste se tomu teď říká myslím ... (vyplivování vzorků během degustace je ale naprosto v pořádku). Základem "donation at your will no one turned away for lack of funds", vstupné tedy dobrovolné, jste vítáni i když je váš rozpočet v červených číslech. Na konci akce bude možnost zakoupit cidry které legálně produkuji, ale upřímně mi jich na konci šnůry už moc nezbylo, více bude před vánoci. Pokud máte více dotazů podívejte se prosím na stránku v AJ, pro více infa o mých cidrech a aktivitách s cidrem spojených můžete v AJ a FR zde, je-li nutný překlad, tak doporučuji Deepl.

Budu se na vás všechny těšit, z pozdravem František Apfelbeck